ОПИС ДОКУМЕНТУ

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XLIII

Скликання:

VIII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

43/34

Дата реєстрації:

01.11.2024

Проголосовано:

01.11.2024 15:09:02

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    16
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    4
  • Відсутні
    7

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 43/34

Текст:



УКРАЇНА

ПІДГАЙЦІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

 

РІШЕННЯ


 

ПРОЄКТ

Від 01 листопада 2024  року № 43/34                                                                  

 

Про  звернення депутатів Підгайцівської сільської ради до Верховної Ради України,  Кабінету Міністрів України щодо забезпечення гідної заробітної плати педагогічним та науково-педагогічним працівникам, працівників соціальної сфери, культури, закладів дошкільної освіти.



 

Розглянувши звернення депутатів фракції «Європейська солідарність» Підгайцівської сільської ради, з метою висловлення позиції депутатського корпусу Підгайцівської сільської ради, відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада ВИРІШИЛА:

Схвалити звернення депутатів Підгайцівської сільської ради (додається) до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

 Надіслати звернення Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України.

Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з депутатської етики, дотримання законності, соціального захисту населення та з питань освіти, культури, молоді і спорту.

 

 

 

Сільський голова                                                Юрій Семенюк

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

до рішення обласної ради від

_________________2024 року

№ ____

 

 
ЗВЕРНЕННЯ

до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо забезпечення гідної заробітної плати педагогічним та науково-педагогічним працівникам, працівників соціальної сфери, культури, закладів дошкільної освіти.

 

Сьогодні освітній процес у нашій державі відбувається під звуки сирен,  часто під звуки обстрілів. Дехто взагалі втратив можливість навчати та навчатися. Повномасштабне російське вторгнення призвело до масштабного руйнування освітньої інфраструктури, вимушене внутрішнє переміщення учасників освітнього процесу, їх виїзд за кордон, знищення українських освітян на тимчасово окупованих територіях.

Ворог робить усе для знищення української освіти, бо чудово розуміє її силу. У таких умовах держава повинна дбати про педагогічних та науково-педагогічних працівників, які продовжують виховувати українських громадян міцної, незламної держави.

Закон України «Про освіту» у статті 61 передбачає, що посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі трьох мінімальних заробітних плат.

10 липня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки», якою затверджено схему посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних та науково-педагогічних працівників.

Здавалося б, розміри посадових окладів, а також доплат та надбавок мали б забезпечити обіцяні гідні заробітні плати для освітян. Однак, цього не сталося – з 2019 року постанова Кабінету Міністрів України № 822 від 10 липня 2019 року зупинялась і не виконувалась. Пояснення завжди одне і теж – в Державному бюджеті відсутні кошти на реалізацію нових умов оплати праці для освітян.

У зв’язку з цим, посадові оклади педагогічних та науково-педагогічних працівників визначаються на рівні єдиної тарифної сітки (ЄТС), яка передбачає для І-го тарифного розряду упродовж 2024 року – 3195 грн.

Як відомо, з 1 квітня 2024 року в Україні зросла мінімальна заробітна плата – з 7100 грн до 8000 грн.

Проте на сьогодні посадовий оклад педагогічного працівника найвищої кваліфікаційної категорії за 14 тарифним розрядом ЄТС становить 7732 грн і є нижчим на 268 грн від мінімальної зарплати. У підсумку виходить, що молоді вчителі з відповідним посадовим окладом тарифного розряду, тарифного коефіцієнту, з урахуванням доплат та надбавок часто отримують заробітну плату у розмірі близько 6500 грн.

Ситуацію потрібно докорінно змінити, адже в складних умовах воєнного стану педагогічні та науково-педагогічні працівники закладають основу інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку молодого покоління українців.

Ми, депутати Підгайцівської сільської ради, звертаємось до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо забезпечення гідної заробітної плати педагогічним та науково-педагогічним працівникам, працівників соціальної сфери, культури, закладів дошкільної освіти. зокрема закликаємо:

1)       прийняти постанову, якою збільшити посадовий оклад працівника І-го тарифного розряду ЄТС до рівня 3600 гривень, що передбачено Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», зокрема внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» № 1298 від 30 серпня 2002 року;

2)       внести зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» № 373 від 23 березня 2011 року, якою передбачити твердий розмір надбавки до посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування у розмірі 30 відсотків;

3)       починаючи з 1 січня 2025 року відновити дію постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки» № 822 від 10 липня 2019 року.

 

Ми, депутати Підгайцівської сільської ради, впевнені, що кваліфіковані педагогічні та науково-педагогічні працівники, працівники соціальної сфери, культури, закладів дошкільної освіти. які отримуватимуть гідну оплату праці можуть створити міцну, життєздатну державу, забезпечити майбутнє прийдешніх поколінь.